MENU
podstrony
  z ostatniej chwili..

  Energia jedności

  Łączenie energii męskiej i żeńskiej, czyli seks oczami hinduskiego tantryzmu, to święte spotkanie dwóch bliskich osób. Magia takiego aktu jest możliwa, jeśli uświadomicie sobie, jak wielką energię skupia w sobie Wasza uduchowiona cielesność. Możecie dzielić się ze sobą swoją wewnętrzną siłą, wystarczy tylko skosztować odrobinę wschodniej wiedzy.

  Wielowiekowa kultura, jaką jest tantryzm, stworzyła niezwykle bogatą ars amandi. Według tantryzmu ciało jest czyste i święte, służące wyzwalaniu duchowej energii. Kultura Zachodu o zdecydowanie innej mentalności niż wschodnia, niełatwo przyswaja owianą tajemniczością i ezoterycznością filozofię. Powoli jednak otwieramy się na jej mądrości, próbując z niej czerpać to, co najlepsze. Oczywiście nie wszystko, co przekazuje nam tantryzm jest słuszne i nie wszystko powinniśmy przenosić na nasz współczesny grunt. Najważniejsze jest, by zaszczepić w nas poczucie mistyczności seksu jako źródła miłości i spełnienia.

  Wellness a tantryzm
  Wellness również podkreśla duchowość seksu, wzorując się między innymi na filozofiach Wschodnich Kultur. Nasz erotyzm służy do pogłębiania więzi z bliską osobą. Zespoleni w rytm wspólnego oddechu, w rytm wspólnych myśli i wspólnego dzielenia się sobą, odkrywamy piękno i wielkość drzemiącej w nas energii. Jednak Wellness, w przeciwieństwie do tantryzmu (a także freudyzmu), nie uważa energii seksualnej za esencję człowieka. Seks to jedno z wielu cennych źródeł energii niezbędnej do życia, którą cechować powinna równowaga i harmonia.

  Zasilający wstęp
  Prologiem do miłosnego zespolenia może być codzienne układanie się w pozycji zasilającej. Jedno za drugim połóżcie się na lewym boku. Wewnątrz niech znajdzie się ta osoba, którą w ciągu dnia spotkało więcej stresów. Zewnętrzny partner powinien objąć ramionami partnera wewnętrznego. Jeśli kobieta zajmuje zewnętrzną pozycję, może prawą dłoń położyć na czole lub brzuchu mężczyzny, a lewe ramię wsunąć w zagłębienie jego szyi, przykładając rękę do jego piersi lub czoła. Zamknijcie oczy, uspokójcie umysł, relaksujcie się. Starajcie się oddychać równocześnie, spokojnie oraz rytmicznie. Zatrzymujcie wdechy i wydechy. Kilkuminutowe leżenie w takiej pozycji na początek i koniec dnia sprawi, że będziecie się budzić oraz zasypiać przepełnieni energią miłości i radości. 

  Dotknij, posmakuj, poczuj…
  W tantrze para kochanków celebruje wspólne spotkanie. Stwórzcie więc własny klimat intymności za sprawą świec, kwiatów, kadzidełek, muzyki… Codzienne troski zmyjcie z siebie podczas wspólnej kąpieli, tym samym przygotowując się na dawanie i otrzymywanie rozkoszy. Podczas tego pięknego tańca ciał niech dominuje naturalność, ponieważ prawdziwy zapach czy smak ukochanej osoby dostarczy Waszym zmysłom niezapomnianych wrażeń.

  Oboje bądźcie aktywni. Poczujcie moc dotyku, odgrywającego niezwykle ważną rolę w sferze seksu. Jednoczcie się łącząc dłonie, muskając swoje ciała, głaszcząc się, podrapując paznokciami. Dzielcie się pocałunkami, dzięki którym wymienicie się swoją energią. Niech Wasze wargi będą miękkie i giętkie, a mięśnie twarzy wraz ze szczęka rozluźnione, by kąsając, ssąc, całując mocno lub słabo, głęboko lub płytko otworzyć się na większą erotyczną rozkosz. Smakujcie siebie, intensywnie odczuwając obecność drugiej osoby.

  Kochając się, patrzcie sobie w oczy. Niech w spojrzeniach tkwi miłość, która umocni Waszą więź i sprawi, że Wasze doznania staną się intensywniejsze. Nadchodzący orgazm przy akompaniamencie oddechów i westchnień niesie ze sobą jedność i pokonanie czasoprzestrzennych ograniczeń. Poczujcie energię przepływającą przez Wasze ciała, spotkajcie się w ekstazie poza tym, co jest TU i TERAZ… 

  Przyjąć bogactwo
  Zdrowe podejście tantryzmu do seksu oznacza wolność i naturalność. Dzięki erotycznej mocy możliwe jest osiągnięcie duchowego oświecenia oraz spokoju umysłu. Warto więc otworzyć się na bogactwo doznań oraz na rozkosz zjednoczenia energii dwóch bliskich osób, eliminując jednocześnie ze swojego związku seksualną ascezę i powściągliwość.

  [ kontakt z nami ]

  Nasze adresy na które możecie do nas pisać,przesyłać swoje wspomnienia,opowie¶ci o miło¶ci i dawnych zwiazkach,propozycje co chcieliby¶cie znależc na stronie.Będzie nam miło jak wpiszecie sie do księgi go¶ci.A je¶li podacie swojego maila,chętnie wam odpowiemy.

  swiesia@gmail.com

  mishablu@outlook.com

   

  [ twórca serwisu]
  Tantryzm i seks
        | modyf: Wiesia 2007-09-20, 09:30 | 6185 odsłon ~ komentarzy 0
  serwiszglossie
  Sci±gnij PLIK>>
  Sci±gnij PLIK>>

   Niepełnosprawni nie tylko mog± być szczę¶liwi,mog± też zajmować sie  ciekawymi sprawami.Sugerowałabym aby zainteresowali się tantryzmem.Na stronach internetowych można znaleĽć wiele wiadomosci na ten temat.Tantryzm pomaga w takim przeżywaniu seksu,aby doznawać cały czas ogromnej przyjemnosci,ale to jest uproszczenie,bowiem tantryzm to cała życiowa filozofia.Zreszt± zobaczcie sami.

  Tantryzm na codzien

  Wyrwane zdania z ksiazki Cassandry Lorius "Ksiega seksu tantrycznego"

  -Podstawowym elementem tantrycznego podejscia do zycia jest rozwijanie zmyslowej przyjemnosci.

  -Doskonalic sztuke zycia w tym swiecie jakby byl swiety.

  -Doswiadczyc codziennego zycia z cala moca.

  -To nie swiat jest ograniczony lecz nasz sposob patrzenia na niego.

  -Nasze doswiadczenie zalezy od tego na czym sie skupiamy.

  -Pielegnowac uczucia i doznania a nie mysli, mysli oslabjaja lub niszcza bezposredniosc i intensywnosc doswiadczenia.

  -Wolne od osadow widzenie piekna kazdego aspektu zycia i przyjmowanie wszystkiego z szacunkiem.

  -Radosc bycia zywym oznacza przezywanie kazdej chwili w calej jej pelni, jakby byla twoja ostatnia chwila.

  -Cieszyc sie kazda czynnoscia dla niej samej.

  -Dzieki niedazeniu do zadnego celu... stajemy sie otwarci na przyjemnosc w chwili obecnej.

  -Wszyscy ludzie sa boskimi istotami.

  -Puscic umysl i w wiekszym stopniu wyrazac sie poprzez cialo.

  -Widziec w swoim kochanku prawdziwa boska istote.

  -Rozkoszowac sie ziemskim doswiadczeniem.

  -Wszystko co istnieje, widziec jako czesc duchowego obszaru.

  -Seks i cialo jako pojazd duchowosci.

  (skopiowano ze strony internetowej Wellness Life.pl)

  Energia jedno¶ci

  Ł±czenie energii męskiej i żeńskiej, czyli seks oczami hinduskiego tantryzmu, to ¶więte spotkanie dwóch bliskich osób. Magia takiego aktu jest możliwa, je¶li u¶wiadomicie sobie, jak wielk± energię skupia w sobie Wasza uduchowiona cielesno¶ć. Możecie dzielić się ze sob± swoj± wewnętrzn± siłę, wystarczy tylko skosztować odrobinę wschodniej wiedzy.

  Wielowiekowa kultura, jak± jest tantryzm, stworzyła niezwykle bogat± ars amandi. Według tantryzmu ciało jest czyste i ¶więte, służ±ce wyzwalaniu duchowej energii. Kultura Zachodu o zdecydowanie innej mentalno¶ci niż wschodnia, niełatwo przyswaja owiane tajemniczo¶ci± i ezoteryczno¶ci± filozofię. Powoli jednak otwieramy się na jej m±dro¶ci, próbuj±c z niej czerpać to, co najlepsze. Oczywi¶cie nie wszystko, co przekazuje nam tantryzm jest słuszne i nie wszystko powinni¶my przenosić na nasz współczesny grunt. Najważniejsze jest, by zaszczepić w nas poczucie mistyczno¶ci seksu jako Ľródła miło¶ci i spełnienia.

  Wellness a tantryzm
  Wellness również podkre
  ¶la duchowo¶ć seksu, wzoruj±c się między innymi na filozofiach Wschodnich Kultur. Nasz erotyzm służy do pogłębiania więzi z blisk± osob±. Zespoleni w rytm wspólnego oddechu, w rytm wspólnych my¶li i wspólnego dzielenia się sob±, odkrywamy piękno i wielko¶ć drzemi±cej w nas energii. Jednak Wellness, w przeciwieństwie do tantryzmu (a także freudyzmu), nie uważa energii seksualnej za esencję człowieka. Seks to jedno z wielu cennych Ľródeł energii niezbędnej do życia, któr± cechować powinna równowaga i harmonia.

  Zasilaj±cy wstęp
  Prologiem do miłosnego zespolenia może być codzienne układanie się w pozycji zasilaj±cej. Jedno za drugim połóżcie się na lewym boku. Wewn±trz niech znajdzie się ta osoba, któr± w ci±gu dnia spotkało więcej stresów. Zewnętrzny partner powinien obj±ć ramionami partnera wewnętrznego. Je
  ¶li kobieta zajmuje zewnętrzn± pozycję, może praw± dłoń położyć na czole lub brzuchu mężczyzny, a lewe ramię wsun±ć w zagłębienie jego szyi, przykładaj±c rękę do jego piersi lub czoła. Zamknijcie oczy, uspokójcie umysł, relaksujcie się. Starajcie się oddychać równocze¶nie, spokojnie oraz rytmicznie. Zatrzymujcie wdechy i wydechy. Kilkuminutowe leżenie w takiej pozycji na pocz±tek i koniec dnia sprawi, że będziecie się budzić oraz zasypiać przepełnieni energi± miło¶ci i rado¶ci. 

  Dotknij, posmakuj, poczuj
  W tantrze para kochanków celebruje wspólne spotkanie. Stwórzcie więc własny klimat intymno
  ¶ci za spraw± ¶wiec, kwiatów, kadzidełek, muzyki Codzienne troski zmyjcie z siebie podczas wspólnej k±pieli, tym samym przygotowuj±c się na dawanie i otrzymywanie rozkoszy. Podczas tego pięknego tańca ciał niech dominuje naturalno¶ć, ponieważ prawdziwy zapach czy smak ukochanej osoby dostarczy Waszym zmysłom niezapomnianych wrażeń.

  Oboje b±dĽcie aktywni. Poczujcie moc dotyku, odgrywaj±cego niezwykle ważn± rolę w sferze seksu. Jednoczcie się ł±cz± dłonie, muskaj±c swoje ciała, głaszcz±c się, podrapuj±c paznokciami. Dzielcie się pocałunkami, dzięki którym wymienicie się swoj± energię. Niech Wasze wargi będ± miękkie i giętkie, a mię¶nie twarzy wraz ze szczęka rozluĽnione, by k±saj±c , ss±c, całuj±c mocno lub słabo, głęboko lub płytko otworzyć się na większ± erotyczn± rozkosz. Smakujcie siebie, intensywnie odczuwaj±c obecno¶ć drugiej osoby.

  Kochaj±c się, patrzcie sobie w oczy. Niech w spojrzeniach tkwi miło¶ć, która umocni Wasz± więĽ i sprawi, że Wasze doznania stan± się intensywniejsze. Nadchodz±cy orgazm przy akompaniamencie oddechów i westchnień niesie ze sob± jedno¶ć i pokonanie czasoprzestrzennych ograniczeń. Poczujcie energię przepływaj±c± przez Wasze ciała, spotkajcie się w ekstazie poza tym, co jest TU i TERAZ 

  Przyj±ć bogactwo
  Zdrowe podej
  ¶cie tantryzmu do seksu oznacza wolno¶ć i naturalno¶ć. Dzięki erotycznej mocy możliwe jest osi±gnięcie duchowego o¶wiecenia oraz spokoju umysłu. Warto więc otworzyć się na bogactwo doznań oraz na rozkosz zjednoczenia energii dwóch bliskich osób, eliminuj±c  jednocze
  ¶nie ze swojego zwi±zku seksualn± ascezę i pow¶ci±gliwo¶ć.

   
  do góry | utworzył: Wiesia | modyf: Wiesia 2007-09-20, 09:30 | 6185 odsłon