MENU
z ostatniej chwili..
[ kontakt z nami ]

Nasze adresy na które możecie do nas pisać,przesyłać swoje wspomnienia,opowieści o miłości i dawnych zwiazkach,propozycje co chcielibyście znależc na stronie.Będzie nam miło jak wpiszecie sie do księgi gości.A jeśli podacie swojego maila,chętnie wam odpowiemy.

swiesia@gmail.com

mishablu@outlook.com

 

[ twórca serwisu]
Super sprawa e-booki i audiobooki
      | modyf: Wiesia 2009-03-12, 16:41 | 6739 odsłon ~ komentarzy 0
serwiszglossie


 


 Fot.Maciek Kozuch

 

Dlaczego czytać?  ( Czytajmy swoim dzieciom…..)

Obecne  lata przynoszą szybki rozwój informatyki i urządzeń związanych z informatyką. Nowoczesne środki masowego przekazu pozwalają nie tylko intensywnie komunikować się z innymi ale też wyzwalają w ludziach chęć kontaktu, pozwalają na realizowanie zamierzeń ,marzeń.

Kiedyś nazywano to pomysłowością, inicjatywą, przedsiębiorczością. Dziś określa się mianem kreatywność. Kreatywny to ten kto nie tylko ma marzenia ale wciela je w życie ,ten kto jest pomysłowy i swą pomysłowość realizuje. Ten jest kreatywny kto ma  rozwiniętą wyobraźnię.

Wyobraźnia wiąże się z marzeniami, to o czym marzymy, wyobrażamy sobie w myślach. Poza tym w naszych myślach jest miejsce na to aby być kim tylko zechcemy, młodą dziewczyną, podróżnikiem,  piękną  królewną, łowcą mamutów itd. Marzenia ubarwiają nasz świat i tworzą możliwymi rzeczy niemożliwe. Aby rozwijać  w dzieciach umiejętność marzeń, nauczymy je kochać książki..Biblioteki są wszędzie, książek nie trzeba kupować aby dużo czytać. A małe dziecko lubi słuchać, wprowadźmy go w świat bajek, on rozwinie wyobraźnie  dziecięcą, nauczy nie tylko marzyć ale i mieć rozwiniętą wyobraźnię. Książki na zawsze pozostaną czymś co najbardziej rozwija człowieka.

Dlatego tak ważne jest aby czytać swoim dzieciom. A idąc z duchem czasu, zainteresujmy się co to są eboki ,co to są urządzenia do czytania boków bo to jest przyszłość książki. Książki elektroniczne jednak pozostaną na zawsze książkami bo słowo pisane najskuteczniej przemawia i rozwija wyobraźnię. A urządzenie do czytania elektronicznych książek to np.-beBook, takie pudełko skonstruowane na zasadzie e papieru, ekran specjalnie podświetlony, druk można ustawiać ,powiększać  czytać ,czytać w każdych warunkach.

A wtedy nasze dziecko okaże się nadzwyczaj kreatywne, zdobywając tym samym powodzenie w szkole. Moja koleżanka, nauczycielka , która  w swojej pracy jest twórcza i lubi uczyć w sposób no0wczesny ,realizuje obecnie program zabaw dziecięcych ,które mają na celu m.innymi  rozwijać w dzieciach kreatywność. Jednak aby takie programy zdały egzamin w pełni potrzeba właśnie dzieci o bogatej wyobraźni, o pomysłowości, o inwencji twórczej. Ale samo z siebie to się nie weźmie. Do tego trzeba dzieci przygotować od najmłodszych lat. I naprawdę warto. Pozostanie to w nich na całe życie. I całe życie będą czytać..

Ostatnio właśnie jako ebok wpadła mi w oko książka  „Myśleć jak Einstein” Wspaniała pozycja ucząca tego jak eksperymentować i rozwijać wyobraźnie w każdym wieku. Jak w niekonwencjonalny sposób odkrywać nowe światy. Autorem książki jest Scot Thorpe.                                       

(Wiesława )
 

 

 
do góry | utworzył: Wiesia | modyf: Wiesia 2009-03-12, 16:41 | 6739 odsłon