MENU
z ostatniej chwili..
[ kontakt z nami ]

Nasze adresy na które możecie do nas pisać,przesyłać swoje wspomnienia,opowieści o miłości i dawnych zwiazkach,propozycje co chcielibyście znależc na stronie.Będzie nam miło jak wpiszecie sie do księgi gości.A jeśli podacie swojego maila,chętnie wam odpowiemy.

swiesia@gmail.com

mishablu@outlook.com

 

[ twórca serwisu]
Kto do nas napisał i o czym?
      | modyf: Wiesia 2007-10-24, 12:47 | 6608 odsłon ~ komentarzy 0
serwiszglossie

Swego czasu,gdy strona miała jeszcze inną treść i układ,w księdze gości wpisał się pewien marek.wówczas nie wiedziałam kto to jest.Teraz zaprosiłam go do odwiedzenia tej strony ponownie i otrzymałam odpowiedź.Otóż okazało sie,że jest to syn Marek Turkowski -sławnego ojca Leonarda Turkowskiego,który był pisarzem m.innymi związanym z Bartoszycami,poetą,nauczycielem w Liceum Pedagogicznym w Bartoszycach-jednym słowem bardzo ciekawym i mądrym człowiekiem.Marek podał mi stronę o Ojcu www.turkowski.info.Zajrzyjcie tam wszyscy,którzy są w jakiś sposób związani z ziemią bartoszycka i jej sławnymi mieszkańcami.A jeśli chcecie to napiszcie też do Marka turkowski@wp.pl.

 

-------------------------------------------------------------------------------

Marek przesłał  wiersz,a raczej jego fragment,napisany przez Ojca

O, maju, pachnący tobą! O ty, pachnąca majem! Dzielę się z tobą słońcem jak wielkim korowajem. Idziemy strojni w siebie, jak w przepych gronostajów - o, najcudniejsza Maio moich samotnych majów.

 

---------------------------------------------

Odpowiedź wierszem na wiersz...

Tu ciebie moge poznać , Majowi mówi Maja

Bo tylko na tej stronie dwie dusze sie spotkają

Będą sie dzielić chlebem,wypiją szklankę wina

I świat zabłyśnie słońcem ,pokocha cię dziewczyna..

Więc tu zaglądaj stale,a znajdziesz szczęście swoje

Bo ono na cię czeka z radoscią z niepokojem

Tu wchodzisz dzis samotny a jutro już szczęśliwy

Dwa serca i dłoń  w dłoni i odtad już tak bywa...

----------------------------------------------

 Jakie jest według mnie,moje pokolenie?(Elwira Korcz)

Co raz częściej dochodzę do wniosku iż nasze pokolenie jest bardzo krwiożercze. Nie chodzi tutaj bynajmniej zamiłowanie do mięsa – wręcz przeciwnie coraz więcej pojawia się jaroszy, to chyba nawet można nazwać moda ostatnich lat. Chodzi mi o podejście do drugiego człowieka. Dano nam tak naprawdę na wyciągnięcie ręki możliwości, z których grzechem jest nie skorzystać. Z drugiej strony to „korzystanie” wiąże się z tym, iż w ludziach narasta rywalizacja. Są tak bardzo skupieni na sobie, ze nie widza obok drugiego człowieka. Trzeba strasznie pędzić  żeby za tym wszystkim nadążyć. Nie ważne kogo stratujesz po drodze wazne żeby być pierwszym. Nie licza się żadne zasady. Najlepszy jest tylko jeden. Możliwości mają tylko najlepsi, przeciętni są spychani na dno. Przeciętnych jest zbyt wielu, dlatego trzeba się wybić, trzeba zaistnieć a to pociąga za soba te konsekwencje o których mówiłam wcześniej. Zdażają się tacy, których nie interesuje takie zycie ale to naprawde wyjatki. Poza to co jest najbardziej uderzające to niechęć do własnego panstwa. Wszyscy są zafascynowani zachodem, pragna jak najszybciej wyjechac. Mnie osobiście strasznie to przeszkadza. Nie jest oczywiście tak, ze nowe pokolenie ma tylko same wady , to o czym wspomniałam jest nak naprawde konsekwencja ewolucji jaka caly czas postepuje. Jest to konsekwencja amerykanizacji itp. Mam nadzieje że ludzie kiedys docenia to co mamy J
 do góry | utworzył: Wiesia | modyf: Wiesia 2007-10-24, 12:47 | 6608 odsłon